تحصیل در مجارستان چگونه و چطور؟

تحصیل در مجارستان با آخرین اطلاعات سال 2022

تحصیل در مجارستان چه برای مهاجرت تحصیلی یا ادامه تحصیل یا تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان برای رشته های دندانپزشکی‏ پزشکی ارشد کارشناسی ارشد امکان پذیر است ولی تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی به زبان انگلیسی است که باید به جهت تحصیل زبان انگلیسی در مجارستان در کلاس های زبان در مجارستان شرکت کنید. هرچند که تحصیل در مجارستان با مدرک دیپلم و تحصیل پزشکی در مجارستان بدون کنکور هم امکان پذیر می باشد ولی تحصیل در مجارستان هزینه هایی دارد که شامل: هزینه ثبت نام و شهریه کالج یا دانشگاه و هزینه های زندگی در مجارستان می باشد ولی جهت تحصیل ارزان در مجارستان و یا تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی می توانید اقدام نمایید.به یاد داشته باشید که تحصیل در بوداپست مجارستان بهترین و ارزان ترین موقعیت تحصیلی در مرکز اروپا می باشد.

تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی

سیستم آموزش عالی مجارستان با بسیاری از کشورهای اروپایی مطابقت دارد. دانشگاه های مجارستان سه نوع مدرک ارائه می دهند:

 • Alapképzés (لیسانس)
 • Mesterképzés (کارشناسی ارشد)
 • Doktori képzés (دکتری)

دوره های لیسانس در مجارستان معمولاً سه یا چهار سال طول می کشد و موضوعات تخصصی بیشتری مانند پزشکی طولانی تر است. در برخی از رشته ها می توان یک دوره کامل پنج یا شش ساله را که ترکیبی از سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد است، مطالعه کرد. مجارستان دارای تعدادی مؤسسه است که در زمینه های خاصی تخصص دارند، از جمله دانشکده های بازرگانی، دانشگاه های پزشکی و دانشگاه های مهندسی. چه به دنبال تحصیل در مقطع لیسانس، فوق لیسانس، MBA یا دکترا باشید، ما به عنوان نماینده رسمی کالج ها و دانشگاه های مجارستان می توانیم به شما دریافتن کالج یا دانشگاه مناسب برای تحصیل در مجارستان کمک کنیم.

اقدام برای تحصیل در مجارستان

مجارستان جاذبه‌های اروپای مرکزی و شرقی را با دانشگاه‌های عالی و سابقه‌ای بسیار زیاد برای تولید دانشجویان با انگیزه ترکیب می‌کند. پایتخت بوداپست مملو از جاذبه های تاریخی، معماری و فرهنگی است و همچنین شهری است که به خاطر زندگی شبانه هیجان انگیزش مشهور است. بقیه کشور مجارستان هم از قلعه های تاریخی گرفته تا تپه های پوشیده از تاکستان را ارائه می دهد. این تنوع را با هزینه‌های زندگی کم و تمرکز قوی بر بین‌المللی‌سازی در قلب اروپا ترکیب کنید که به راحتی می‌توان به دلیل تبدیل شدن مجارستان به یک مقصد تحصیلی محبوب اشاره کرد.

 1. اولین نکته شرایط سنی تحصیل در مجارستان است که قبل از 30 سال شانس گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان بالاتر است.
 2. دومین نکته نمرات ومعدل تحصیلی شما در ایران
 3. نکته سوم سطح زبان انگلیسی شما
 4. نکته چهارم تمکن مالی خانواده جهت تامین هزینه های دانشجو در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

برای درخواست تحصیل در مقطع لیسانس در مجارستان، باید تحصیلات متوسطه را در کشور خود گذرانده باشید و در امتحانات نهایی خود نتایج رضایت بخشی کسب کرده باشید. برخی از دانشگاه ها نیز ممکن است علاوه بر این نیاز به آزمون ورودی داشته باشند. اگر می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنید، باید مدرک لیسانس خود را به پایان رسانده باشید و برای تحصیل در مقطع دکترا به مدرک دانشگاهی معادل مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارید. اگر می خواهید در یک برنامه دانشجویی بین المللی به زبان انگلیسی در مجارستان تحصیل کنید باید در آزمون های زبان انگلیسی تافل یا آیلتس شرکت کرده باشید. اکثر دانشگاه‌ها هر دوی این آزمون‌ها را قبول می‌کنند، اما ممکن است از شما بخواهند که برای اثبات توانایی انگلیسی‌تان در امتحان آنها شرکت کنید.

ویزای تحصیلی مجارستان (ویزای دانشجویی مجارستان)

دانشجویانی که در داخل اتحادیه اروپا زندگی می کنند می توانند بدون ویزا در مجارستان تحصیل کنند، با این حال شما باید ظرف 15 روز پس از ورود به مجارستان برای اجازه اقامت اقدام کنید. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید از طریق سفارت یا کنسولگری مجارستان در کشور خود برای ویزای دانشجویی D-5 اقدام کنند. همه درخواست‌ها باید حداقل شش هفته قبل از عزیمت به مجارستان ارسال شوند، زیرا احتمالاً پردازش حداقل یک ماه طول می‌کشد.

تحصيل در مجارستان

اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان از نماینده رسمی دانشگاه ها و کالج های مجارستان بخواهید

تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان آیا امکان پذیر است؟

تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است که یکی از مزایای کشور مجارستان برای تحصیل می باشد و افراد این فرصت را دارند تا در مجارستان به یادگیری زبان بپردازند. متقاضیان می توانند برای شرکت در دوره های زبان، وارد این کشور شده و پس از پایان این دوره، به تحصیل در مقاطع تحصیلی در مجارستان بپردازند.

تحصیل پزشکی در مجارستان بدون کنکور؟

تحصیل پزشکی در مجارستان بدون کنکور در واقع برخلاف کشور اتریش یا آلمان که نیاز به نتیجه کنکور می باشد در این کشور می نوانید بدون شرکت در کنکور ایران با ثبت نام آزمون ورودی دانشگاه های مجارستان مستقیما شرکت کنید و یا جهت آماده شدن در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی مجارستان می نوانید در کالج های پزشکی مجارستان تحصیل نمایید.

تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان

جهت تحصیل در کالج ها و دانشگاه های مجارستان بدون مدرک زبان به دلیل اینکه ما نماینده مستفیم کالج ها و دانشگاه های مجارستان می باشیم می توانیم برای آن دسته از افرادی که خواهان تحصیل درمجارستان بدون مدرک زبان انگلیسی هستند پذیرش تحصیلی بگیریم . این شرایط برای کلیه متقاضیان مقطع  پیش دانشگاهی (کالج) کارشناسی (لیسانس) و کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) بدون داشتن مدرک زبان فراهم می باشد. متقاضیان تحصیل در مقطع ارشد می بایست در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنند که شامل یک آزمون کتبی و یا  یک مصاحبه می باشد. در واقع برای تحصیل در کشور مجارستان باید مهارتهای مقدماتی زبان انگلیسی بدانید.

تحصیل در مجارستان بالاترین کیفیت خدمات را برای خارجیانی که مایل به تحصیل در مجارستان هستند فراهم می کند. ما در حال حاضر 15 سال است که خدمات خود را ارائه می دهیم و سالانه دانشجویان زیادی ازایران‏، اوکراین، آذربایجان، نیجریه، انگلستان، ایرلند، روسیه، ازبکستان، قزاقستان، ترکیه، هند، مولداوی و سایر کشورها از طریق ما برای تحصیل به مجارستان می آیند. ما بر اساس قراردادهای رسمی با اکثر مؤسسات آموزش عالی مجارستان که برنامه هایی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، کار می کنیم. این مزیت رقابتی اصلی ماست. ما تمام خدمات را برای خارجی هایی که می خواهند به مجارستان بیایند ارائه می دهیم و با آگاهی از بهترین روش ها می توانیم پذیرش افرادی که مدرک زبان ندارنند را از کالج ها و دانشگاه های مجارستان بگیریم.

تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان به دو دسته دوره پیش پزشکی (پریمدیکال) و دوره های علوم مهندسی ، مدیریت و هنر تقسیم می شود.

نکته : جهت دریافت ویزای تحصیلی برای تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان حتما با مشاوران ما در تماس باشید.

زمان مورد نیاز: 14 روز

نحوه تحصیل در مجارستان

 1. یک دانشگاه یا کالج در مجارستان پیدا کنید

  بهترین راه انتخاب نماینده مستقیم و رسمی کالج و دانشگاه های مجارستان می باشد که ما می توانیم در کوتاه ترین زمان برای شما اقدام کنیم.

 2. برای درخواست آنلاین ثبت نام کنید

  جهت دریافت سریعتر پذیرش تحصیلی لطفا فرم پذیرش و مشاوره را پر نمایید.

 3. مشخصات شخصی و سابقه تحصیلی خود را وارد کنید

  در فرم پذیرش مشخصات شخصی و سابقه تحصیلی خود را وارد کنید تا به رایگان شرایط شما بررسی شود.

 4. مدارک مورد نیاز را ارسال کنید

  که بسته به سطح تحصیلی شما متفاوت است، اما می تواند شامل CV، کپی پاسپورت، مدرک مهارت زبان انگلیسی (IELTS / TOEFL)، مراجع و ریز نمرات باشد.

 5. هزینه ثبت نام در دانشگاه یا کالج را بپردازید

  هزینه ثبت پذیرش در کالج ها و دانشگاه های مجارستان بین 200 تا 400 یورو می باشد.

 6. در صورت نیاز یک آزمون ورودی را برنامه ریزی کنید

  جهت اخذ پذیرش بعضی از دانشگاه یک آزمون کتبی و یا اسکایپی برگذار می نمایند.

 7. در امتحان شرکت کنید و منتظر پیشنهاد باشید

  ما نمونه سولات را در صورت برگزاری امتحان ورودی دانشگاه در اختیار شما قرار می دهیم.

 8. پیشنهاد تحصیل در دانشگاه را بپذیرید و شهریه کالج یا دانشگاه را بپردازید

  شهریه کالج یا دانشگاه ها بین 5500 یورو تا 18000 دلار در سال می باشد.

 9. فرآیند ویزای دانشجویی D خود را برای مجارستان شروع کنید

  ما در اخذ ویزای تحصیلی مجارستان به شما کمک می کنیم.

چرا تحصیل در مجارستان

اکثر دانشجویان بین المللی که مجارستان را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، در بوداپست زندگی و تحصیل می کنند. این مرکز سیاسی، تجاری و فرهنگی کشور است و چیزهای زیادی برای ارائه به دانشجویان دارد. خارج از پایتخت چندین شهر دیگر وجود دارد که می توانید در آنها تحصیل کنید، از جمله دبرسن، میسکولک، سگد و پچ. همچنین خارج از شهرهای مجارستان چیزهای زیادی را برای کاوش در اختیار دانشجویان قرار می دهد، از دریاچه های زیبا، علفزارهای حماسی و تپه های موج دار.

تحصیل در مجارستان

صفر تا صد تحصیل در مجارستان با ما

در تمام مراحل در کنار شما هستیم

آموزش عالی درمجارستان

تحصیل در مجارستان با توجه به آموزش عالی در مجارستان سابقه نسبتاً طولانی دارد. اولین دانشگاه این کشور در حدود 600 سال پیش تاسيس گشت. دانشگاههای این کشور، دارای شهرت و رتبه جهانی هستند. این کشور دارای 18 دانشگاه ملی یا دولتی، 13 کالج ملی و 41 دانشگاه غیردولتی یا خصوصی است. کشور مجارستان از مراکز مهم آموزش و تحقیق در علوم ریاضی و مهندسی در میان کشورهای جهان است.پس از پیوستن کشور مجارستان به اتحادیه اروپا در اول ماه می سال 2004 میلادی مدارک دانشگاهی این کشور به صورت هماهنگ در تمامی کشورهای اروپایی مورد تایید قرار گرفته و می گیرد.

سیستم آموزش عالی در مجارستان نیز دارای سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. جهت هماهنگی با کلیه کشورهای اتحادیه اروپا، سیستمی به نام سیستم Bologna، در سیستم آموزشی این کشور بکار گرفته شده و پیگیری می شود. در این سیستم که به سیستم دو دوره ای مشهور است, تحصیلات را بدون توقف می توان تا سطح کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) ادامه داد. مدت زمان دوره کارشناسی سه یا چهار سال بوده و دوره کارشناسی ارشد یک یا دو سال، و شخصی که در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل می باشد می تواند تحصیلات خود را تا سطح کارشناسی ارشد ادامه دهد. دوره دکتری یا PhD، دوره سوم یا بخش سوم این سیستم آموزشی محسوب می گردد.علاوه بر دوره های فوق، دوره های تحقیقاتی و موقت آموزش عالی در مؤسسات آموزشی این کشور اجراء می شود.

سیستم تحصیلی دانشگاهها: سيستم ترميك و دارای دو ترم در سال می باشد .

شروع ترم تحصیلی دانشگاهها: اکتبر و ژانویه

زبان تدريس دانشگاهها: انگليسی، آلمانی، فرانسوی و مجاری می باشد.

کشور مجارستان نیز مانند کشورهای دیگر اروپایی دارای دوره های پیش دانشگاهی و آمادگی ورود به دانشگاه میباشد که این آمادگیها برای رشته های پزشکی پریمدیکال و در رشته های فنی و مهندسی پری انجیرینگ کورس نامیده میشود. .

شهر بوداپست به عنوان یکی از زیباترین و زنده ترین پایتخت های اروپایی با داشتن تمام امکانات روز و مدرن فضایی مناسب برای تحصیل دانشجویان بین المللی فراهم آورده است.

مدارك تحصيلي دانشگاهي مجارستان در سرتاسر اروپا و ديگر كشور‌هاي جهان، منجمله ايران مورد تأييد است.
متقاضیان تحصیل در مجارستان و دانشجويان مي‌توانند در خلال تحصيل به صورت ميهمان و يا انتقالي به ديگر دانشگاه‌هاي اروپا، كانادا، آمريكا بروند و يا به ايران منتقل شوند.

کالج مک دنیل معتبرترین کالج بین المللی در کشور مجارستان در شهر بوداپست و مراکز تحصیلات بین الملل این کشور میباشد.دانشجویان از تمامی‌ کشور‌های جهان تحصیلات خود را با شرکت در دوره‌های این کالج شروع کرده و تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک خود را شروع می‌‌نمایند.

دانشجویان پس از گذراندن دوره مربوط به رشته دانشگاهی خود و کسب اطلاع لازم از رشته، دانشگاه و چگونگی‌ تحصیل در رشته مورد نظر در امتحان ورودی دانشگاه که در مک دنیل و یا در دانشگاه مورد نظر برگزار میگردد شرکت کرده و پس از قبولی در امتحان ورودی تحصیل خود را آغاز می‌نمایند.

نکته بسیار مهم:

تحصیل در مجارستان در هر یک از دانشگاه‌های کشور مجارستان نیازمند قبولی در آزمون ورودی هر یک از این دانشگاهها بوده و شرکت در امتحان ورودی این دانشگاه ها الزامی است .همچنین واضح است که تحصیل در هر یک از رشته‌های دانشگاهی نیازمند پیش زمینه خوب و دانسته های کافی داوطلب در زمینه علوم ریاضی‌ و تجربی‌ است و از آنجا که زبان تحصیل و آموزش در این دانشگاه ها انگلیسی می باشد داشتن توانمندی کافی در زبان انگلیسی نیز شرطی مهم و تعیین کننده است. لذا و به طور معمول داوطلبان و متقاضیان تحصیل دردانشگاههای کشور مجارستان دوره های آمادگی را در کالج های برگزارکننده دوره های آمادگی در شهر بوداپست می گذرانند که تاثیر بسیار مثبت و مهمی در پذیرش و تحصیل آنان در دانشگاهها را دارد.

کالج مک دنیل در شهر بوداپست مرکز مهم و اصلی‌ تحصیل در دوره‌های آمادگی تحصیلی‌ در دانشگاههای کشور مجارستان در شهر بوداپست می باشد. شرکت در دوره های آمادگی کالج مک دنیل امکان آمادگی تحصیل و پذیرش در دانشگاه ها را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. با تحصیل در این کالج دانشجویان توانایی آکادمیک لازم در زمینه های امتحانات شفاهی و کتبی در رشته تحصیلی خود را پیدا کرده و به دوره ای جدید در دوران تحصیلی خود وارد می شوند.

مزایای تحصیل در مجارستان

کشوری در قلب اروپا با آب و هوای معتدل و بارانی است هر ساله سیل متقاضیان تحصیلات آکادمیک و حرفه ای به سوی این مرز وبوم روانه میشوند ، دانشگاه های این کشور از جمله دانشگاه های معتبر اروپا هستند که قدمت چندین و چند ساله دارند از جمله رشته های پزشکی ،دندانپزشکی و داروسازی در این کشور دارای طرفداران بسیاری از جای جای جهان میباشد سبک تدریس و گذراندن دوره های عملی حرفه ای در این رشته ها یکی از علل جذب دانشجویان خارجی است. از دلایل دیگر به امکانات پیشرفته پزشکی و آزمایشگاه ها و کلینیک های مجهز جهت تدریس رشته های فوق الذکر میتوان اشاره کرد. از دیگر محسنات مجارستان به شهریه دانشگاهی بسیار مناسب تر از دیگر کشورهای اروپایی دیگر میتوان اشاره کرد زیرا با وجود ارائه امکانات آموزشی یکسان میزان شهریه دانشگاه تقریبا نصف دیگر کشورهای اروپایی میباشد.
تمامي دانشجويان در دانشگاههاي اين كشور ميتوانند بصورت رايگان از امكانات ورزشي ، باشگاههاي ورزشي، استخرهاي شنا، مركز كامپيوتر وصل به اينترنت ، كتابخانه ، لابراتوارهاي دانشگاه و مراكز فرهنگي دانشگاهها استفاده نمايند. كشور مجارستان تقريبا تمامي دانشگاههاي خود را به امكانات ويژه تجهيز نموده است تا از اقصا نقاط جهان بتواند دانشجو جذب نمايد. دانشگاههاي كشور مجارستان از اكثر كشورهاي دنيا بخصوص كشورهاي آمريكا، فرانسه ، اتريش ، آلمان ، كشورهاي اسكانديناوي ، كشورهاي آسيائي مانند تايلند، چين ، هند، كشورهاي عربي ، ايران ، ژاپن ، آفريقاي جنوبي پذيرش دانشجو دارند.

این نوع تدریس حرفه ای و سبک ویژه آموزش باعث این گشته که مدارک تحصیلی دانشگاه های مجارستان در کلیه مقاطع و رشته ها مورد تایید تمامی کشورهای دنیا از جمله ایران باشد.

دلایل انتخاب کشور مجارستان برای تحصیل در مجارستان

 • تاييد مدارک دانشگاههاي کشور مجارستان در 25 کشور اروپايي
 • ارائه كليه رشته هاي علوم پزشکی به دانشجويان ايراني و خارجي
 • ارائه دوره پیش دانشگاهی موسوم به پرپاريتوري كورس در سال اول
 • امكانات خوب آموزشي با كيفيت مناسب
 • ارائه امكانات ورزشي و اينترنتي مطلوب با پرداخت حق عضويت
 • امكان تحصیل با شهريه مناسب و قابل تاييد در كليه كشورهاي اروپايي
 • هزینه پايين زندگي نسبت به ساير كشورهاي اروپاي غربي
 • كافي بودن مدرك ديپلم متوسطه براي ورود دانشجويان ايراني
 • قابليت آموزش زبان انگلیسی در کلیه دانشگاهها و كالجها
 • ارائه كليه رشته هاي مهم به زبان انگليسي به دانشجويان خارجي
 • بيمه درماني اجباري در طول مدت تحصيل دانشجويان
 • ارائه مدرك دكتراي حرفه اي در پايان تحصيلات پزشکی و دندانپزشكي زيرا در بعضي از كشورها مانند هندوستان در پايان تحصيلات رشته پزشكي فوق ليسانس و دررشته دندانپزشكي مدرك ليسانس ارائه مي گردد
 • ارائه بعضي از رشته هاي تحصيلي كه امكان ورود براي دانشجويان ايراني
  در ساير كشورها موجود نمي باشد مانند ميكروالكترونيك و …
 • امكان انتقال به ايران و دانشگاههاي معتبر جهان
 • امكان مسافرت به كشورههاي همسايه اروپايي غربی در هنگام تعطيلات
 • پيش دانشگاهي مورد تاييد ايران
 • کیفیت خوب و قدمت بسيار بالاي دانشگاههاي کشور مجارستان
 • اراسموس بودن دانشگاههاي کشور مجارستان
 • قابليت انتقال و ادامه تحصيل در کشورهايي نظير آمريکا
 • دسترسي آسان و راحت به کشورهاي اروپاي غربي و امکان کار در آنها
 • آشنايي با فرهنگهاي مختلف و دانشجويان خارجي
 • مطلوب جهت سرمايه گزاري و امکان اخذ اقامت برای خارجیان
 • امکان خريد ملک به نام خود دانشجو و يا اعضاي خانواده دانشجو
 • امکان اخذ بورسيه از کشورهاي اطراف مجارستان مانند هلند
 • امکان کار بعد از فارغ التحصیلی در کلیه کشور ها حوزه شنگن و اروپا

رشته های تحصیلی در مجارستان

در کشور مجارستان متقاضیان تحصیل در مجارستان می توانند در یکی از دانشگاههای مجارستان ، شاخه های علوم پزشکی دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان، شاخه های مهندسی دانشگاههای فنی و مهندسی مجارستان، شاخه های علوم انسانی دانشگاههای زیر شاخه علوم انسانی مجارستان و شاخه های هنر در دانشگاههای هنر مجارستان اقدام به تحصیل در مجارستان کنند. دانشگاههای علوم مجارستان مربوط به محققان می باشد.

دوره آماده سازي پيش دانشگاهي در مجارستان

این دوره يك دوره آماده سازي دانشجويان خارجي و متقاضیان تحصیل در مجارستان از نظر زبان تدريس و دروس علمي پيش دانشگاهي ميباشد و علاوه بر زبان انگليسي دروس بيوفيزيك، شيمي ، بيولوژي ، زبان تخصصي پزشكي و تاريخ مجارستان براي گروههاي علوم پزشكي و براي گروههاي فني و مهندسي دروس رياضي ، فيزيك ، مكانيك ، رسم فني دوره پيش دانشگاهي است.

دانشجوياني كه مدرك زبان انگليسي ندارند و همچنين زبان انگليسي ضعيفي دارند توصيه مي گردد حتما دوره زبان انگليسي را بگذرانند و دانشجوياني در حد متوسط (Intermediate) به بالا هستند مي توانند به كورس پيش دانشگاهي ورود كنند.

رشته‌های پزشکی شامل:

پیش پزشکی – به مدت ۱ سال
پزشکی – به مدت ۶ سال
دندانپزشکی – به مدت ۵ سال
دکترای داروسازی – به مدت ۵ سال
دامپزشکی‌ – به مدت ۵ سال

داوطلبان و متقاضیان رشته‌های پزشکی‌ می‌بایست دوره پیش پزشکی‌ را در کالج مک دنیل بگذرانند.

رشته‌‌های مهندسی‌ – به مدت ۳ تا ۴ سال

پیش مهندسی – به مدت ۱ سال
مهندسی معماری
مهندسی کامپیوتر و IT
مهندسی عمران
مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی
مهندسی برق و سخت افزار
مهندسی مکانیک
علوم پایه

رشته‌های علوم انسانی‌ و مدیریت – به مدت ۳ تا ۴ سال

دوره پیش مدیریت و بازرگانی – به مدت ۱ سال
مدیریت
مدیریت بازرگانی
مدیریت مالی‌
مدیریت اجرایی
مدریت جهانگردی و توریسم
مدیریت هنر
روانشناسی
روابط بین الملل
علوم سیاسی
تاریخ هنر
هنر های نمایشی

داوطلبان و متقاضیان رشته‌های مدیریت می‌بایست دوره پیش مدیریت و بازرگانی را در کالج مک دنیل بگذرانند.

توضیح مهم:

شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی الزامی بوده و متقاضیان تحصیل در مجارستان در رشته پزشکی نیازمند دارا بودن پیش زمینه خوب و دانسته های کافی داوطلب در زمینه علوم زیست شناسی و شیمی است . همچنین از آنجایی که زبان تحصیل و آموزش در دانشگاه های پزشکی انگلیسی می باشد داشتن توانمندی کافی در زبان انگلیسی نیز شرطی مهم و تعیین کننده است. داوطلبان و متقاضیان تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه ها می بایست ابتدا دوره های آمادگی تحصیل در رشته‌های پزشکی‌ را در کالج مک دنیل گذرانده و سپس در امتحان ورودی دانشگاه شرکت نمایند.

کالج مک دنیل معتبرترین و قویترین مراکز برگزاری دوره‌های پیش پزشکی در شهر بوداپست می‌‌باشد. شرکت در دوره‌های پیش پزشکی‌ این کالج تاثیر بسیار مثبت و مهمی در پذیرش و قبولی در امتحان ورودی دانشگاه‌های پزشکی‌ خواهد داشت .

یکی دیگرازمزایای کالج مک دانیل مجارستان برگزاری آزمونهای ورودی دانشگاههای معتبرمجارستان میباشد که این آزمون به صورت کتبی و شفاهی انجام میشود .

آزمون رشته پزشکی و دندانپزشکی به صورت نوشتاری و شفاهی انجام میگیرد که شامل : زیست شناسی (۲۰ سئوال) ، شیمی (۲۰ سئوال) و انگلیسی (۶۰ سئوال). و در بخش شفاهی از شما درباره زیست شناسی ، شیمی و شاید فیزیک و همینطور درباره علت و انگیزه شما برای انتخاب رشته پزشکی سئوال خواهد شد.

آزمون ورودی رشته دامپزشکی دانشگاههای مجارستان :

کسانی که درخواست برای ورود به دانشگاه دامپزشکی مجارستان را نموده اند فقط باید در یکی از امتحانات شفاهی و یا کتبی شرکت نمود و نمرات لازم را برای ورود کسب نماید.

آزمون ورودی رشته روانشناسی

شامل مصاحبه شفاهی توسط اساتید این رشته و در مورد انگیزه برای شرکت در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد.

آزمون ورودی رشته بهداشت و درمان

شامل زبان انگلیسی (۴۰ سئوال) و مصاحبه شفاهی در مورد انگیزه شما در انتخاب این رشته و ، ورود به رشته پزشکی سوال میشود.

لیست دانشگاههای معتبر پزشکی ، مهندسی و انسانی مجارستان :

دانشگاه های مجارستان

دانشگاههاي مورد تائيد وزارت بهداشت در مقاطع دكتراي پزشكي ، دندانپزشكي و داروسازي:

1- دانشگاه علوم پزشكي سملوايز در بوداپست

2- دانشگاه آلبرت سنت جورجي در شهر سگد

3- دانشگاه علوم پزشکی پچ در شهر پچ

4- دانشگاه علوم پزشكي دبرسن در شهر دبرسن

نكته مهم : دانشگاههاي علوم پزشكي مجارستان با استناد به صفحه 39 كتاب وزارت بهداشت بدون امتحان علوم پايه مورد تائيد وزارت بهداشت ايران بوده و ارزشيابي مي گردد.

لازم به ذکر است دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان که به صورت مشروط مورد تایید وزرات بهداشت ایران می باشد، به این معنی است که ابتدا برای تایید ،شرط معدل مطرح است و دانشجو باید جمع معدل کل دیپلم + جمع معدل کل پیش دانشگاهی تقسیم بر 2 به معدل 16 برسد.

و معدل کتبی دیپلم کمتر از 12 نباشد.

همچنین یکی دیگر از شروط تایید مدرک تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی همگن است، یعنی یا دیپلم تجربی باشد یا دیپلم ریاضی همراه با پیش دانشگاهی تجربی یا پیش دانشگاهی ریاضی.

در صورتی که معدل دیپلم پایین یا پیش دانشگاهی پایینی دارید و میانگین معدل شما به 16 هم نمیرسد راه های قانونی برای جبران ومعدل پایین دیپلم می باشد و آن ها تطبیق دیپلم یا پیش دانشگاهی مثلا تجربی با دیپلم ریاضی و یا پیش دانشگاهی تجربی با پیش دانشگاهی ریاضی از طریق وزارت آموزش و پروش می باشد.

دانشگاههاي مورد تائيد مجارستان در وزارت علوم ایران

1- دانشگاه فني و مهندسی بوداپست

2- دانشگاه فني و مهندسي ميشكولس

3- دانشگاه علوم كشاورزي گودولو

4- دانشگاه علوم كشاورزي پانون

5- دانشگاه دبرسن

6- دانشگاه كوروينوس

7- دانشگاه صنايع غذايي

8- دانشگاه اتوش لورند

نکته:
اختصاص ارز دانشجویی وزارت بهداشت به دانشجویان لیسانس به پزشکی در مجارستان

به علت تایید بودن دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان دانشجویان مشتاق تحصیل در مجارستان می توانند از کمک هزینه دولت ایران به صورت دریافت ارز دولتی پس از ثبت نام در دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان بهره مند شوند.

دانشگاه های برتر مجارستان طبق رنکینگ جهانی

نام دانشگاه در مجارستانرنکینگ جهانی
دانشگاه اتوش لورند 432
Debreceni Egyetem936
دانشگاه فني و مهندسی بوداپست 1252
Szegedi Tudományegyetem1398
Pécsi Tudományegyetem1534
Közép-Európai Egyetem1541
دانشگاه علوم پزشكي سملوايز در بوداپست 2549
Eszterházy Károly Egyetem2636
Széchényi István Egyetem3201
István Egyetem3399

شهریه های تحصیلی در مجارستان

دوره پیش دانشگاهی :

علوم پزشكي 6630 يورو
رشته هاي فني و مهندسی 6400 يورو
زبان انگلیسی 5800 یورو

رشته‌‌های پزشکی‌ :

پزشکی – به مدت: ۶ سال – شهریهٔ هر سال 13000تا 15000 دلار آمريكا
دندانپزشکی – به مدت ۵ سال – شهریهٔ هر سال 15000 تا 17000 دلار آمريكا
دکترای داروسازی – به مدت ۵ سال – شهریهٔ هر سال 9500تا 12000 دلار آمريكا
دامپزشکی‌: به مدت ۵ سال – شهریه هرسال 15000 یورو

کلیه رشته‌‌های مهندسی‌ :

۳۲۰۰ یورو در هر ترم – به مدت ۶ تا ۸ ترم تحصیلی‌

رشته‌های علوم انسانی‌ و مدیریت و هنر:

۲۵۰۰ – ۳۰۰۰ یورو در هر ترم – به مدت ۶ تا ۸ ترم تحصیلی‌

ویزا و اقامت شنگن مجارستان

ویزای شینگن به نوعی از ویزا اطلاق می شود که دانشجو با دریافت آن این امکان را خواهد داشت که در 27 کشور اروپایی بدون نیاز به اخذ ویزا یا مجوز دوباره امکان اقامت و سفر داشته باشد. مجارستان به عنوان عضو اتحادیه اروپا از سال 2000 و عضو پیمان شنگن برای کلیه دانشجویان کالج مک دنیل ویزای شنگن صادر می کند. این به آن معناست که دانشجویان کالج در طی دوره تحصیل خود در مجارستان میتوانند از کلیه کشورهای عضو پیمان شنگن بازدید کنند و یا حداکثر به مدت 90 روز در آن کشورها اقامت داشته باشند.

در دست داشتن ویزای شنگن این مزیت را نیز دارد که دانشجو هر زمان که لازم باشد میتواند در دانشگاه های دیگر کشورها حضور پیدا کند از آنها بازدید کند و یا در آزمون های ورودی و مصاحبه های حضوری شرکت داشته باشد. چنین امکانی در ایران میسر نمی باشد. از این رو اگر دانشجویی برای مصاحبه در یکی از کشورها دعوت شود مدت زمان طولانی را باید در انتظار اخذ ویزا باشد.

دانشجویان پس از ثبت نام در کالج با دریافت معرفی نامه از کالج به اداره مهاجرت مراجعه می کنند و اقامت یکساله به صورت کارت شناسایی اروپایی دریافت می نمایند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی‌

۱. ترجمه رسمی‌ اصل دیپلم دبیرستان

۲. ترجمه رسمی‌ ریز نمر‌ات سه‌ سال دبیرستان

۳. گواهی بانکی‌ مبنی بر موجودی به میزان 100 – 150 میلیون تومان به زبان انگلیسی‌

۴. سند ملکی‌ به نام پدر، مادر و یا خود دانشجو

۵. بيمه مسافرتي كه دفتر تهران هماهنگ مي نمايد.

۶. پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار یکسال

۷. سه قطعه عکس رنگی‌

۸. ترجمه رسمی‌ شناسنامه مادر دانشجو (در صورتی‌ که حامی‌ دانشجو مادر ایشان باشد.)

تعهد نامه محضری پدر یا مادر مبنی بر تقبل و تعهد پرداخت هزینه‌های تحصیلی‌ فرزند خود در کشور مجارستان

۹. تایید کالج مبنی بر پرداخت شهریه دانشجو

۱۰. رزرو خوابگاه یک ماهه که دفتر تهران هماهنگ مي نمايد.

توضیحات مهم:

۱. مدارک بالا مدارکی هستند که باید توسط دانشجو تهیه گردند و به غیر از این مدارک مدارک دیگری مورد نیاز است که توسط دفتر نمایندگی‌ در تهران تهیه و ارائه میگردد.

با توجه به شرایط روز به روز ویزای کشورهای مختلف ، تکمیل مدارک لازم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و صدور ویزای تحصیلی به موارد مختلفی بستگی دارد و دفتر نمایندگی‌ کالج در امر ویزا به شما در همه موارد کمک خواهد نمود .

۲. کشور مجارستان عضو اتحادیه اروپا و محدوده شنگن بوده و صدور ویزا و اقامت در آنها تابع قوانین اتحادیه شنگن است . مدت زمان صدور ویزا بین 4 تا 6 هفته می باشد. لازم به ذکر است که در مورد دانشجویان در صورت تایید ویزا دانشجویان موظفند حداکثر ظرف مدت یک ماه با مراجعه به دفتر امور اتباع خارجی در شهر محل تحصیل خود اقدام به دریافت اقامت دانشجویی خود بنمایند.

 • تحصیل در مجارستان دندانپزشکی
 • تحصیل در مجارستان
 • تحصيل در مجارستان
 • تحصیل در مجارستان کارشناسی ارشد
 • تحصیل در مجارستان پزشکی
 • تحصيل در مجارستان داروسازي
 • تحصیل در مجارستان مهندسی
 • تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان
 • تحصیل در مجارستان 2017
 • تحصیل در مجارستان
 • تحصیل در مجارستان 2019
 • تحصیل پزشکی در مجارستان 2018
 • هزینه تحصیل در مجارستان 2018
 • هزینه تحصیل در مجارستان 2017
 • تحصیل دندانپزشکی در مجارستان 2017
 • تحصیل دندانپزشکی در مجارستان 2018
 • هزینه تحصیل در مجارستان 2016
 • هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان 2017
 • هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان 2018

تحصیل در مجارستان دندانپزشکی

تحصیل در مجارستان پزشکی

تحصیل در مجارستان کارشناسی ارشد

تحصیل در مجارستان هزینه

تحصیل در مجارستان ارشد

ادامه تحصیل در مجارستان

تحصیل ارزان در مجارستان

تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی

تحصیل زبان انگلیسی در مجارستان

بعضی از دانشگاه ها یا کالج های مجارستان جهت آمادگی دانشجویان کلاس های زبان انگلیسی برگذار می نمایند

تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی

تحصیل در بوداپست مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان بدون کنکور

هزینه تحصیل در مجارستان به تومان

هزینه تحصیل در مجارستان پزشکی

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان

تحصیل پزشکی مجارستان

تجربه تحصیل در مجارستان

تجربیات تحصیل در مجارستان

تحصیل تخصص پزشکی در مجارستان

تحصیل تخصص دندانپزشکی در مجارستان

حداقل معدل برای تحصیل در مجارستان

تحصيل در مجارستان داروسازي

تحصیل در مجارستان دکتری

تحصیل در مجارستان دبیرستان

تحصیل در مجارستان دکترا

تحصیل در مجارستان دانشگاه

تحصیل در دانشگاههای مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان دندانپزشکی

تحصیل در مجارستان رشته داروسازی

شرایط تحصیل در مجارستان رشته پزشکی

تحصیل رایگان مجارستان

تحصیل در مدارس شبانه روزی مجارستان

راهنمای تحصیل در مجارستان

تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان

تحصیل رشته پرستاری در مجارستان

تحصیل زبان در مجارستان

هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان

شرایط زندگی و تحصیل در مجارستان

شرایط سنی تحصیل در مجارستان

تحصیل داروسازی در مجارستان

محدودیت سنی برای تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان دندانپزشکی

شرایط تحصیل در مجارستان داروسازی

شرایط تحصیل در مجارستان کارشناسی ارشد

شرایط پذیرش تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان

اقامت از طریق تحصیل در مجارستان

تحصیل فیزیوتراپی مجارستان

تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

تحصیل فوق لیسانس در مجارستان

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

تحصیل در مجارستان کارشناسی

تحصیل در کشور مجارستان

تحصیل در کالج مجارستان

شرایط تحصیل در کشور مجارستان

تحصیل پزشکی در کشور مجارستان

شرایط تحصیل در کالج مجارستان

مدارک لازم برای تحصیل در مجارستان

تحصیل در مقطع لیسانس در مجارستان

تحصیل در مجارستان معماری

تحصیل در مجارستان مهندسی

تحصیل در مدارس مجارستان

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان ملک پور

وضعیت تحصیل در مجارستان

تحصیل و زندگی در مجارستان

تحصیل و اقامت در مجارستان

مهاجرت و تحصیل در مجارستان

مزایا و معایب تحصیل در مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل در مجارستان هنر

تحصیل در دانشگاه های مجارستان

تحصیل در کالج های مجارستان

تحصیل در دبیرستان های مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان 2021

تحصیل در روسیه یا مجارستان

هزینه ی تحصیل در مجارستان

هزینه ی تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان 2020

تحصیل پزشکی در مجارستان 2019

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان 2021

هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان 2020

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان 2018