کالج های مجارستان

کشور مجارستان نیز مانند سایر کشورهای اروپایی دارای دوره های پیش دانشگاهی و آمادگی ورود به دانشگاه می باشد که این آمادگی ها برای رشته های پزشکی پریمدیکال و در رشته های فنی و مهندسی پری انجیرینگ کورس نامیده می شود. 

کشور مجارستان دارای کالج های معتبر بین المللی می باشد از جمله :

  • کالج مک دانیل بوداپست (کالج اینترنشنال)

کالج مک دانیل مجارستان  معتبرترین کالج در کشور مجارستان می باشد که در شهر بوداپست پایتخت مجارستان واقع شده است و علاوه بر دوره های پیش دانشگاهی علوم پزشکی , فنی و مهندسی , علوم انسانی و زبان انگلیسی ، برخی از رشته های دانشگاهی علوم انسانی (در مقطع لیسانس) همانند مدیریت بازرگانی ، علوم سیاسی ، روابط بین الملل و اقتصاد و هنر، عکاسی ،بازیگری ،انیمیشن نیز برگزار می کند . این کالج شعبه اروپایی دانشگاه وستمینستر آمریکا با نام کالج مک دانیل (تاسیس ۱۸۶۷ درمریلند آمریکا) می باشد.از مزایای تحصیل در کالج مک دنیل این هست که دانشجویان پس از گذراندن 2 سال از دوره کارشناسی خود در بوداپست ، 2 سال بعد را در صورت تمایل می توانند در شعبه اصلی کالج در مریلند آمریکا بگذرانند.

کاج مک دنیل دانشجویان را برای ورود به دانشگاه های مجارستان آماده کرده و از بهترین اساتید وکارگاه های آموزشی خوبی برخوردار می باشد .آموزش زبان انگلیسی نیز در این کالج توسط اساتید زبان از کشورهای آمریکا و انگلیس به صورت جداگانه صورت می گیرد. یکی دیگر از مزایای کالج مک دنیل بوداپست  برگزاری آزمون های ورودی دانشگاه های معتبر علوم پزشکی مجارستان در ساختمان کالج می باشد که در صورت قبولی در آزمون ورودی نیاز به گذراندن دورهای مقدماتی نیست و این آزمون به صورت کتبی و شفاهی انجام می شود.

  • کالج اوسینا

کالج اویسینا با مدیریت ایرانی دکتر شاهرخ میرزاحسینی در کشور مجارستان برگزار کننده دوره پیش دانشگاهی علوم پزشکی ،علوم انسانی و زبان انگلیسی است . این کالج در شهر بوداپست واقع شده است و دارای امکانات رفاهی خوبی است.
کالج اوسینا برای دانشجویانی که زبان انگلیسی شان در حد ضعیفی است 8 دوره آموزشی زبان انگلیسی برگزار می کند که بعنوان پیش نیاز برای دوره ورود به گروه پزشکی ، فنی و مهندسی و اقتصاد ارائه می گردد.

کالج سگد

کالج اوسینا

کالج دونا

کالج پچ

Rate this post