10 کاری که باید در بوداپست انجام دهید

بوداپست به دو بخش بودا و پست تقسیم می شود که در هر دو ساحل رودخانه دانوب واقع شده است. در این مقاله، 10 بهترین کاری که در بوداپست، مجارستان باید انجام دهید را به شما نشان می دهیم.

پارلمان مجارستان و رود دانوب در بوداپست مجارستان
پارلمان مجارستان و رود دانوب در بوداپست مجارستان

شماره 10: ساختمان پارلمان مجارستان

پارلمان مجارستان بزرگترین ساختمان مجارستان و سومین ساختمان بزرگ پارلمان در جهان است. این بنا که در سال 1902 به سبک نئوگوتیک ساخته شده و بر روی رودخانه دانوب واقع شده است، احتمالاً قابل توجه ترین و نمادین ترین ساختمان در بوداپست است.

جدا از معماری چشمگیر، این ساختمان در زمان ساخت خود یک شگفتی مهندسی نیز بود ، به عنوان مثال، سیستم خاصی برای خنک کردن ساختمان در تابستان های گرم طراحی شده بود که در آن هر روز یک مکعب یخ بزرگ در زیرزمین ساختمان قرار می گرفت. هوای خنک از طریق یک سیستم تهویه پیچیده ارسال می شد.

می توانید با یک تور سازماندهی شده از ساختمان مجلس دیدن کنید و تاج گنبدی چشمگیر آن را با قدمتی بیش از 900 سال تحسین کنید و در مورد معماری دقیق این بنای چشمگیر بیشتر بدانید. فقط مطمئن شوید که بلیط ها را حداقل چند روز قبل از بازدید به صورت آنلاین خریداری کنید زیرا اغلب آنها تمام می شوند.

فراموش نکنید که برای ادای احترام به یهودیانی که در طول جنگ جهانی دوم کشته شدند، از تفرجگاه دانوب و کفش های کنار ساحل دانوب دیدن کنید . برای اطلاعات بیشتر راهنمای سفر ما را بررسی کنید.

کفش ها کنار رود دانوب بوداپست مجارستان
کفش ها کنار رود دانوب بوداپست مجارستان

شماره 9: حمام های حرارتی

بوداپست بر فراز چشمه های آب گرم متعدد قرار دارد و حمام کردن بخشی از زندگی روزمره در این شهر از زمان رومیان بوده است. در دوران اشغال ترکیه، این سنت ادامه یافت و در نتیجه بوداپست چندین حمام باورنکردنی دارد. به طوری که بوداپست به شهر اسپاها لقب داده است .

حمام حرارتی Széchenyi که احتمالاً شناخته شده ترین است، بزرگترین حمام دارویی در اروپا و یکی از بزرگترین مجتمع های آبگرم در نوع خود است. صرف نظر از فصل – در یکی از استخرهای روباز بپرید و اثرات مثبت چشمه های آب گرم غنی را تجربه کنید. در حالی که حمام حرارتی Széchenyi در تمام هفته برای مردان و زنان است، برخی از حمام های دیگر بسته به روز هفته فقط برای مردان یا زنان باز هستند.

حمام های شگفت انگیز بسیاری در بوداپست وجود دارد. برای پیشنهادات بیشتر، راهنمای سفر ما را بررسی کنید.

حمام های حرارتی بوداپست
حمام های حرارتی بوداپست مجارستان

شماره 8: پل زنجیره ای Széchenyi

پل زنجیره ای اولین پل دائمی بودا و پست، دو منطقه بوداپست بود که در کرانه شرقی و غربی رود دانوب قرار داشت. در زمان ساخت آن در سال 1849، این پل یک شگفتی مهندسی بود و یکی از بزرگترین پل های جهان بود.

از پل زنجیره ای عبور کنید و جزئیات مهندسی و معماری مانند یک جفت شیر ​​که از هر دو ورودی از پل محافظت می کنند را تحسین کنید.

یکی دیگر از زاویه های عالی برای دیدن پل زنجیره ای و کاوش در بوداپست، به طور کلی، از رودخانه است. سوار سفر دریایی گشت و گذار در بوداپست شوید یا حتی از اتوبوس رودخانه ای ارزان قیمت حمل و نقل عمومی استفاده کنید و از منظره لذت ببرید.

پل زنجیره ای بوداپست
غروب آفتاب بر روی پل زنجیره ای بوداپست

شماره 7: سنگر ماهیگیر

سنگر ماهیگیر یک بنای تاریخی است که از قلعه بودا مشرف به بوداپست است و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر است. این بنای تاریخی که در سال 1902 ساخته شده است – همان سالی که پارلمان ساخته شد، مناظر فوق العاده ای از شهر ارائه می دهد .

نام این بنای تاریخی از گروهی از ماهیگیران گرفته شده است که در زیر دیوارها در محلی که شهر ماهی نامیده می شد زندگی می کردند و از قلعه در برابر تهاجمات دفاع می کردند.

سنگر ماهیگیر دارای هفت برج است و به عنوان امتداد قلعه عمل می کند.

سنگر ماهیگیر بوداپست مجارستان

درست در پشت این بنای تاریخی، کلیسای ماتیاس چشمگیر و بازسازی شده را خواهید دید که اهمیت تاریخی خاصی دارد زیرا محل تاج گذاری های برجسته پادشاهان و محل برگزاری رویدادهای مهم تاریخی دیگر بود. کلیساهای بسیار چشمگیر دیگری مانند کلیسای سنت استفان و کلیساهای دیگر در بوداپست وجود دارد.

قلعه بودا بوداپست مجارستان
قلعه بودا بوداپست مجارستان

شماره 6: قلعه بودا

در تنها چند قدمی سنگر ماهیگیران، در تپه قلعه، کاخ سلطنتی مجارستان – قلعه بودا وجود دارد.

اولین قلعه در قرن سیزدهم در آنجا ساخته شد. این کاخ در حال حاضر موزه ها و گالری ها را در خود جای داده است و منطقه اطراف کاخ، معروف به محله قلعه ، بینشی شگفت انگیز از زندگی در دوران قدیم با ساختمان های باروک به خوبی حفظ شده، بازار باغ قلعه، Deli Rondella – قرون وسطی ارائه می دهد. استحکامات و جاذبه های دیگر

بوداپست مجارستان

و برای یک تجربه نهایی از قلعه بودا از یک فونیکولور که میدان روبروی پل زنجیره ای را به هم وصل می کند استفاده کنید یا یک پیاده روی کوتاه تا بالای آن انجام دهید و از منظره لذت ببرید.

در زیر تپه قلعه، می‌توانید از بیمارستانی که در صخره نامیده می‌شود دیدن کنید .

شماره 5: خرابه میخانه ها

در محله یهودی نشین سابق واقع شده است، مجموعه ای از بارها و بارها با شخصیت خاص، به اصطلاح میخانه های خرابه را خواهید دید. میخانه های خرابه فقط همین هستند – میخانه هایی در خرابه ها. اولین بار در اوایل دهه 2000 شروع شد تا زندگی را به خرابه های یهودی یهودی نشین سابق، اولین میخانه مخروبه بازگرداند – Szimpla به سرعت تبدیل به یک چیز شد و دیگران به دنبال آن رفتند.
امروزه تصور بوداپست بدون میخانه های مخروبه تقریبا غیرممکن است. یک آبجو یا یک کوکتل سفارش دهید و در وان حمام بنشینید یا مکان جالب دیگری مانند آن پیدا کنید یا فقط در اطراف قدم بزنید و در جو غوطه ور شوید.
میخانه های خرابه جالب دیگری در بوداپست وجود دارد. برای پیشنهادات بیشتر، راهنمای سفر ما را بررسی کنید.

میخانه ای در بوداپست مجارستان

شماره 5: خرابه سیتادلا

در بالای تپه گلرت، یک قلعه سابق، یک دژ قرار دارد که در اواسط قرن نوزدهم برای نیروهای اتریشی قبل از تشکیل اتریش-مجارستان ساخته شد.

سیتادلا اکنون یک نقطه توریستی محبوب با مناظر شگفت انگیز از بوداپست و نمایشی در فضای باز از سلاح های شوروی است.

برای یک تجربه واقعا جادویی، می توانید شب هنگام که تمام مناظر اصلی بوداپست روشن هستند، از سیتادلا دیدن کنید. بازدید از مجسمه آزادی متعلق به دوران شوروی را فراموش نکنید که در سال 1947 ساخته شد و از مرکز شهر بوداپست نیز به وضوح دیده می شود.

سیتادلا در بوداپست مجارستان

شماره 3: خانه وحشت

مطمئناً یک موزه یا یک گالری هنری نزدیک به قلب خود در جایی در شهر خواهید یافت.

یکی از جالب‌ترین موزه‌ها شامل خانه وحشت، مقر سابق نازی‌های مجارستانی و سپس مقر دو سازمان تروریستی کمونیست است . خانه وحشت اکنون به موزه ای تبدیل شده است که به این دوران تاریک تاریخ مجارستان اختصاص داده شده است.

می توانید وحشت هایی را که شهروندان عادی در این دوران تاریک تحمل می کردند، تجربه کنید. فقط مطمئن شوید که راهنمای صوتی انگلیسی را در ابتدا انتخاب کنید زیرا بیشتر نمایشگاه ها فقط به زبان مجارستانی ارائه می شوند به جز توضیحات طولانی به اندازه نامه به زبان انگلیسی که ممکن است مدتی طول بکشد.

بنای یادبود دیوار برلین در مقابل موزه خانه ترور را از دست ندهید.

بوداپست همچنین خانه موزه های چشمگیر دیگری است. برای پیشنهادات بیشتر، راهنمای سفر ما را بررسی کنید.

خانه وحشت بوداپست مجارستان

شماره 2: بازار مرکزی

چه راهی بهتر از غذا برای کشف فرهنگ مجارستانی؟ بازار مرکزی یک سالن غذاخوری سه طبقه است که در آن می‌توانید تمام سطوح تولید غذای مجارستانی را تجربه کنید – از مواد خام مانند پاپریکا سنتی، شراب، غذاهای سنتی آماده در طبقه دوم، و همچنین سوغاتی‌های سنتی و سایر کالاهای جالب.

سالن بازار مرکزی در سال 1897 توسط اولین شهردار بوداپست ساخته شد تا بازاری را ایجاد کند که در آن فقط مواد غذایی باکیفیت با یک مکان مرکزی برای ارائه خدمات به شهر فروخته شود.

این تالار غول‌پیکر چشم‌گیر در انتهای خیابان خرید معروف Váci Utca قرار دارد و حتی اگر گرسنه نیستید، قدم زدن در کنار کیوسک‌ها تقریباً شبیه به سفر در مناطق مختلف مجارستان است.

بازار مرکزی بوداپست مجارستان

شماره 1: پارک شهر

پارک شهر اصلی ترین پارک عمومی بوداپست است که جاذبه ها و فعالیت های چشمگیر را در خود جای داده است. این پارک یک فرار عالی از خیابان های شلوغ ارائه می دهد. شما به معنای واقعی کلمه می توانید یک روز کامل را در آنجا بگذرانید.

ورودی پارک با میدان قهرمانان و بنای یادبود هزاره با هفت رهبر قبایل مجارستانی به همراه دیگر رهبران برجسته و یک سنگ یادبود قهرمانان باز می شود.

در کنار برج چشمگیر دروازه هاوس قدم بزنید و کلیسای جاکی و قلعه وجداهونیاد را که در سال 1896 برای جشن 1000 سالگی مجارستان ساخته شده است را تحسین کنید .

این پارک همچنین دارای یک پیست روی یخ چشمگیر ، یک دریاچه، یک باغ وحش و باغ گیاه شناسی، و چندین جاذبه دیگر است. و البته، حمام حرارتی Széchenyi را که قبلاً به آن اشاره کردیم را از دست ندهید .