ویزای تحصیلی مجارستان و اقامت شنگن

ویزای تحصیلی مجارستان به نوعی از ویزا اطلاق می شود که دانشجو با دریافت آن این امکان را خواهد داشت که در 27 کشور اروپایی بدون نیاز به اخذ ویزا یا مجوز دوباره امکان اقامت و سفر داشته باشد. مجارستان به عنوان عضو اتحادیه اروپا از سال 2000 و عضو پیمان شنگن برای کلیه دانشجویان کالج مک دنیل ویزای شنگن صادر می کند. این به آن معناست که دانشجویان کالج در طی دوره تحصیل خود در مجارستان میتوانند از کلیه کشورهای عضو پیمان شنگن بازدید کنند و یا حداکثر به مدت 90 روز در آن کشورها اقامت داشته باشند.

در دست داشتن ویزای شنگن این مزیت را نیز دارد که دانشجو هر زمان که لازم باشد میتواند در دانشگاه های دیگر کشورها حضور پیدا کند از آنها بازدید کند و یا در آزمون های ورودی و مصاحبه های حضوری شرکت داشته باشد. چنین امکانی در ایران میسر نمی باشد. از این رو اگر دانشجویی برای مصاحبه در یکی از کشورها دعوت شود مدت زمان طولانی را باید در انتظار اخذ ویزا باشد.

دانشجویان پس از ثبت نام در کالج با دریافت معرفی نامه از کالج به اداره مهاجرت مراجعه می کنند و اقامت یکساله به صورت کارت شناسایی اروپایی دریافت می نمایند.

ویزای تحصیلی مجارستان

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی‌ مجارستان

 1.  ترجمه رسمی‌ اصل دیپلم دبیرستان
 2.  ترجمه رسمی‌ ریز نمر‌ات سه‌ سال دبیرستان
 3. گواهی بانکی‌ مبنی بر موجودی به میزان 100-150 میلیون تومان به زبان
 4.  سند ملکی‌ به نام پدر، مادر و یا خود دانشجو
 5. بيمه مسافرتي  كه دفتر تهران هماهنگ مي نمايد.
 6. پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار یکسال
 7.  سه قطعه عکس رنگی‌
 8. ترجمه رسمی‌  شناسنامه مادروپدرو دانشجو
 9. تایید کالج مبنی بر پرداخت شهریه دانشجو
 10.  رزرو خوابگاه یک ماهه که دفتر تهران هماهنگ مي نمايد.

توضیحات مهم جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان :

۱. مدارک بالا مدارکی هستند که باید توسط دانشجو تهیه گردند و به غیر از این مدارک مدارک دیگری مورد نیاز است که توسط دفتر نمایندگی‌ در تهران تهیه و ارائه میگردد.

با توجه به شرایط روز به روز ویزای کشورهای مختلف ، تکمیل مدارک لازم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و صدور ویزای تحصیلی به موارد مختلفی بستگی دارد و دفتر نمایندگی‌ کالج در امر ویزا به شما در همه موارد کمک و همراهی خواهد نمود .

۲. کشور مجارستان عضو اتحادیه اروپا و  محدوده شنگن بوده و صدور ویزا  و اقامت در آنها تابع قوانین اتحادیه شنگن است . مدت زمان صدور ویزا بین 6 تا 8 هفته بعد از مصاحبه می باشد. لازم به ذکر است که در مورد  دانشجویان در صورت تایید ویزا دانشجویان موظفند حداکثر ظرف مدت یک هفته پس از عزیمت به مجارستان  با مراجعه به دفتر امور اتباع خارجی در شهر محل تحصیل خود اقدام به دریافت اقامت دانشجویی خود بنمایند.

۳. به دانشجویان زیر 18 سال ویزای همراه ( پدر و مادر ) داده می شود .
قبل از ورود به سفارت کلیه مدارک جهت مصاحبه متقاضی توسط همکاران  موسسه کامل و چیدمان مدارک به ترتیب انجام می شود .
یک یا دو روز قبل از نوبت سفارت , یک جلسه کلاس آمادگی مصاحبه آزمایشی سفارت توسط موسسه جهت آمادگی انجام می گردد .

ویزای شنگن مجارستان

از 21 دسامبر 2007، مجارستان عضو منطقه شینگن بوده و قوانین شنگن را به طور کامل اعمال می کند.
(در حال حاضر 26 کشور، 22 کشور از 28 کشور عضو اتحادیه اروپا، و همچنین نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین و سوئیس بخشی از منطقه شنگن هستند.)

تغییرات مهم پس از عضویت مجارستان در شینگن عبارتند از:
ویزاها و مجوزهای اقامت صادر شده توسط یکی از کشورهای شنگن برای مجارستان نیز معتبر است.
ویزاهای صادر شده توسط نمایندگی مجارستان در خارج از کشور و مجوزهای اقامت صادر شده توسط مقامات ملی مجارستان نیز برای کل منطقه شنگن معتبر است.
برچسب ویزا که با ظاهری یکسان برای همه کشورهای شینگن طراحی شده است، عبارت “معتبر برای کشورهای شنگن” را در خود دارد. ویزای شینگن و مقررات ورود فقط برای اقامتی که بیش از 90 روز در یک دوره 180 روزه نباشد قابل اعمال است. قوانین مربوط به اقامت بیش از 90 روز در قوانین ملی کشورهای عضو مربوطه وضع شده است.

 • افراد دارای حق رفت و آمد و اقامت آزاد
 • حق ورود و اقامت برای مدتی که بیش از 90 روز نباشد
 • شهروندان EEA (EU + نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین) و سوئیس می توانند با یک سند مسافرتی معتبر یا مدرک شناسایی شخصی وارد خاک مجارستان شوند و از تاریخ ورود به مدت حداکثر 90 روز حق اقامت داشته باشند.
 • اعضای خانواده اتباع فوق الذکر که شهروند کشورهای منطقه اقتصادی اروپا نیستند اما شهروند کشورهای ثالث هستند و اعضای خانواده یک شهروند مجارستانی یا یک شهروند منطقه اقتصادی اروپا می توانند با داشتن یک سند مسافرتی معتبر وارد خاک مجارستان شوند – مگر اینکه مستقیماً توسط هیچ یک از این موارد غیر از این تعیین شده باشد. قوانین قابل اجرا اتحادیه اروپا یا یک توافقنامه بین المللی – با ویزای معتبر.

حق اقامت مجارستان برای مدت بیش از سه ماه

دانش آموزانی که شهروند منطقه اقتصادی اروپا هستند، در صورتی که در یک موسسه آموزشی که برنامه های معتبر ارائه می دهد ثبت نام کرده باشند، می توانند بیش از سه ماه در مجارستان اقامت داشته باشند. در عرض نود و سه روز از زمان ورود، چنین دانشجویانی باید در اداره منطقه ای اداره مهاجرت و ملیت ثبت نام کنند. در زمان ثبت نام، دانشجویان باید بتوانند گواهی پذیرش صادر شده از موسسه آموزشی و یا هر مدرک دیگری را برای تایید وضعیت دانشجویی خود ارائه دهند. گواهی ثبت نام تاریخ انقضا ندارد و همراه با یک سند مسافرتی معتبر یا مدرک شناسایی شخصی معتبر است.
همسر و فرزندان دانش آموزانی که شرایط فوق الذکر را دارا باشند برای مدت بیش از سه ماه حق اقامت خواهند داشت.

اتباع کشورهای ثالث (شهروندان غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا)

اتباع کشورهای ثالث باید برای ورود به خاک مجارستان و همچنین برای اقامت تا 90 روز در یک دوره 180 روزه در صورتی که از کشوری آمده باشند که طبق قوانین شینگن تحت ویزا قرار دارد، لازم است. بررسی اینکه آیا کشور شما با مجارستان قرارداد دوجانبه دارد یا خیر ارزش دارد، زیرا در این صورت نیازی به گرفتن ویزا نیست. درخواست ویزا باید به کنسولگری مجارستان در کشوری که اقامت دائم یا موقت متقاضی در آن قرار دارد یا در کشور تابعیت متقاضی ارائه شود.

اگر اتباع کشور غیر اروپا بخواهند بیش از سه ماه اقامت داشته باشند، باید یک سند مسافرتی معتبر، مجوزهای لازم برای بازگشت یا ادامه سفر داشته باشند و باید بتوانند هدف ورود و اقامت را تأیید کنند. آنها باید هم مسکن و هم منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های خود به اضافه یک بیمه کامل مراقبت های بهداشتی یا منابع مالی کافی لازم برای دریافت خدمات مراقبت های بهداشتی داشته باشند. یک مجوز اقامت به اتباع کشورهای ثالث اجازه می دهد تا برای مدت حداقل 90 روز در مجارستان اقامت داشته باشند اما بیش از دو سال نباشد. درخواست برای اجازه اقامت باید به کنسولگری مجارستان در کشوری که اقامت دائم یا موقت متقاضی در آن واقع شده است یا در کشور تابعیت متقاضی ارسال شود و توسط اداره منطقه ای ذیصلاح مجارستان مورد قضاوت قرار خواهد گرفت. کسانی که قبلاً در مجارستان زندگی می کنند می توانند درخواست خود را مستقیماً به اداره منطقه ای ذیصلاح ارسال کنند.

دانش‌آموزانی که تبعه کشور غیر اروپا هستند، در صورت داشتن رابطه دانشجویی حقوقی تمام وقت با یک مؤسسه آموزشی دولتی ثبت‌شده مجارستان که مطابق با سیستم اطلاعات آموزش عمومی کار می‌کند، می‌توانند اجازه اقامت دریافت کنند. همین قوانین در مواردی اعمال می شود که اتباع کشور ثالث بخواهند در مجارستان بمانند تا تحصیلات تمام وقت سازماندهی شده توسط یک مؤسسه آموزش عالی دولتی را انجام دهند یا در دوره مقدماتی برای مطالعاتی که توسط یک دولت به رسمیت شناخته شده شرکت کنند. موسسه آموزش عالی و می تواند ثابت کند که الزامات مهارت زبان را برآورده می کند.

محققان زمانی می توانند اجازه اقامت دریافت کنند که هدف آنها از اقامت انجام یک پروژه تحقیقاتی بر اساس قرارداد میزبانی منعقد شده با یک سازمان تحقیقاتی معتبر مطابق با قوانین خاص باشد.

هزینه ویزای تحصیلی مجارستان ؟

جهت هزینه ویزای تحصیلی مجارستان با ما تماس بگیرید

مدت زمان بررسی ویزای تحصیلی مجارستان

معمولا بین 2 هفته تا 3 هفته می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *